Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

W dzisiejszych czasach ciężko jest rozróżnić co jest prawdziwe a co tylko na pokaz. Wiele osób wykorzystuje ten fakt do pokazywania swojego życia w Internecie takim jakim chcieliby aby było. Zamieszczają oni jedynie zdjęcia w drogich ubraniach od projektantów, prezentują luksusowe samochody czy domy. Na wielu profilach znajdziemy też fotki z egzotycznych miejsc a także ze znanymi osobami a to wszystko po to by… mieć więcej followersów na Instagramie.

Ludzie kłamią z wielu powodów, od tych prozaicznych by ukryć niedoskonałości czy wady do egocentrycznych takich jak pycha i chęć pokazania się. O ile mamy świadomość, żę telewizja często lubi koloryzować fakty tak od, osób z naszego otoczenia tym bardziej w mediach społecznościowych oczekujemy prawdy.

Zobacz: Weryfikacja konta na Instagramie

fałszywy profil na insta

Dlaczego tak trudno odróżnić fake gwiazdę od prawdziwego celebryty?

Mimo wszystko po licznych skandalach i aferach dalej znajduje się bardzo wielu ludzi, którzy bezopamiętania wierzą we wszystko co zobaczyli w Internecie, dlaczego? Czy są oni na tyle głupi by rozróżnić fikcję? Nie! Influencerzy poszli do przodu znacznie, a to co wrzucają na swoje profile jest często selekcjonowane przez menadżerów czy specjalistów od marketingu ( takich jak my :)).

real vs fake

Jak zbudować fikcyjny i popularny profil

Okazuje się, że aby zbudować popularny i prestiżowy wizerunek wcale nie trzeba wiele. Całodniowa przejażdżka luksusowym samochodem nie przekracza zwykle 1000zł a markowe cichy można wypożyczyć. Czego będziemy potrzebowali by stworzyć profil na bogato?

  • Luksusowy samochód np. Ferrari, Mercedes
  • Willa w centrum dużego miasta np. Warszawa, Berlin
  • Ubrania od projektanta np. Prada, Gucci
  • Stockowe zdjęcia z egzotycznych miejsc
  • Artykuły plotkarskie na nasz temat
  • Zdjęcie ze znaną osobą
  • Fikcyjne lokowanie produktu lub usługi
  • Kupieni followersi i lajki
  • Dobry fotograf który zrobi śliczne zdjęcia

Ile to kosztuje

Porozmawiajmy o pieniążkach, każdy przecież lubi rozmawiać o pieniądzach prawda? Ile taka przyjemność może kosztować, postaramy się to policzyć. Średnio koszt wynajęcia luksusowego samochodu, który zadowoli followersów zaczyna się od 500zł na dzień. W ofercie wielu wypożyczalni znajdziemy Mercedesy, Porsche, Mustangi itd. Najdroższe z tej listy będzie Lamborghini za które trzeba zapłacić nawet 2000zł za dzień. Wydatków nie koniec, willa na jeden dzień w centrum dużego miasta nie powinna kosztować również więcej jak 2000zł chyba, że będzie to zagraniczne miasto wtedy koszt podnosi się nawet do 10000zł.

ubrania gucci

Wszystko na pokaz, i tylko z wypożyczalni

O ile nie macie jeszcze ubrań od znanych projektantów, tak samo jak dom czy samochód możecie je wypożyczyć. Często z tego tricku korzystają raperzy i do swoich teledysków zdobywają niedostępne już markowe ciuchy by wzbudzić u fanów zazdrość i podziw. Taka przyjemność nie jest droga, zwykle kosztuje ona od 500zł do 1000zł za wypożyczoną rzecz. Oczywiście im, więcej ubrań wypożyczycie tym lepiej i taniej będzie, ponieważ fani zobaczą Was w nowych kreacjach na większej ilości fotek.

Chyba najtańsze z tego wszystkiego będą stockowe zdjęcia z ciekawych i egzotycznych miejsc z całego świata. Przecież nikt z nas nie zakłada, że będziecie latać po świecie by je zrobić. W kwocie ok 100 dolarów amerykańskich możemy uzyskać dostęp do całkiem pokaźniej bazy autorskich zdjęć, na sprzedaż które potem możemy wrzucić na nasz profil. Nikt nie powiedział przecież że to my musimy być na zdjęciu :).

zweryfikowane konto na instagramie

Jak zdobyć status zweryfikowane konto – Artykuł sponosrowany

Artykuły sponsorowane przydadzą się nam do uzyskania statusu zweryfikowany, co wzbudzi u fanów jeszcze większą zazdrość i respekt w tym co robicie. Przyjemność nie jest droga a za zlecenie napisania tekstu + linki do Waszego profilu nie powinniście zapłacić więcej niż 200zł. Często Instagram wymaga podaniu 5 do 9 takich wpisów na nasz temat. Mogą być to nawet największe gnioty od informacji o tym co jedliśmy do tego, że pojawimy się w innym mieście. Cokolwiek!

Jeżeli chcemy mieć popularny wizerunek bogatej osoby powinniśmy otaczać się takimi osobami i mieć je za znajomych. Nic więc dziwnego, że fani oczekiwać będą od czasu do czasu zdjęcia z jakimś celebrytą. Takie zdjęcia łatwo zdobędziemy chodząc na eventy typu Meet YouTube lub desperacko oferując pieniądze za zdjęcie. Mało popularne gwiazdy zgodzą się za każda kwotę.

płatna promocja na instagramie

Lokowanie produktu, barter

Musicie lokować, polecać jak najwięcej i mieć zdanie na każdy temat. Przecież każdy tak robi nie? Nawet jeżeli Wasz profil nie jest jeszcze duży warto wziąć rzeczy, które macie w domu i opisać je w taki sposób jakby to była reklama. Followersi będą mieli wrażenie, że firmy zwracają się do was o promocję ponieważ jesteście autorytetem i docieracie do wielu osób. Jest to zwykły element psychologiczny pozbawiony większego sensu. No i jest za darmo!

kupowanie lajków

Kupowanie lajków

W Internecie można kupić wszystko, łącznie z followersami na Instagramie czy lajkami. Nie musicie się więc martwić o strategię w budowaniu Waszego konta czy o jakieś inne pierdoły jak czas. Wystarczy wpisać w internecie hasło kupię lajki i wybrać pierwszego lepszego sprzedawcę. Jest ich teraz tak wielu… Jeżeli chcecie możecie spróbować nawet wpisując polskie lajki na Instagramie podobno ostatniego czasu pojawiła się nawet i taka opcja! Nikt już nie pomyśli, że macie tureckich obserwująych a wasz profil to fikcja.

Gdy macie to wszystko wystarczy dogadać się z dobrym fotografem, który cyknie pare fotek. Dzień zdjęciowy nie powinien przekroczyć 1000zł a w przypadku amatorów często zgodzą się zrobić zdjęcia dobrej jakości za darmo. My zalecalibyśmy jednak wybrać profesjonalistę ponieważ to głównie po zdjęciach fani będą oceniać wasz profil. Dajcie sobie zrobić kilka zdjęć z zaskoczenia czy nawet w dziwnych pozycjach. Wzbudzi to u fanów śmiech przez co uznają, że fotka jest w pełni autentyczna.

luksusowy samochód na pokaz

Podsumowanie

Łączny koszt takiego zabiegu nie powinien przekroczyć 10 tysięcy złotych. W pakiecie macie popularny profil, bazę zdjęć w markowych ubraniach czy samochodach a także fotki ze znanymi osobami. Mamy nadzieję, żę ten wpis pomoże Wam w odróżnieniu Instagramowych oszustów od osób, które na prawdę prowadzą opisane życie. Mimo licznych podrabianców bogatych osób na Instagramie również nie brakuje. Znacie takie osoby, lub chcecie żebyśmy sprawdzili je czy są legitne? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: