Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jakiś czas temu na podstawie plotek i przecieków udało nam się dowiedzieć, że Instagram planuje usunąć lajki ze swojej aplikacji. Jakie było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że jednak nie są to plotki a lajki w pierwszej kolejności zniknęły w Australii! Jesteście ciekawi jakie kraje będą następne i czy jest w nich Polska? Poniżej znajdziecie listę krajów w których polubienia zostaną wyłączone jako pierwsze:

  • Kanada
  • Japonia
  • Włochy
  • Nowa Zelandia
  • Brazylia

Czy Instagram usunie lajki na stałe?

Co prawda Instagram ma śmiałe plany, lecz dalej jest to tylko testowane i wciąż rozważane a to czy dojdzie do oficjalnego usunięcia lajków zależy głównie od czasu i przyjęcia użytkowników. Jak myślicie dlaczego twórcy chcą usunąć kultowy element swojej aplikacji, przecież dzięki lajkom wiele osób stało się popularne a co więcej bardzo dużo osób utrzymuje się z pracy Instagramowego influencera.

Użytkownicy boją się usunięcia serduszek.

Dlaczego zdecydowano się na taki ruch

Nowa funkcja ma zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia z korzystania z aplikacji, nie stresując ich lajkami czy innymi zbędnymi czynnikami przez które mogłoby być im smutno. Zakładamy, że aplikacja będzie czymś wesołym do czego będzie można chętnie powracać. Mimo, że Instagram ukryje lajki twórca dalej będzie miał możliwość analityki swojego konta więc mimo wszystko dowie się czy jego nowo wstawiona fotka była dobra czy nie.

Okazuje się, że usunięcia likes chcą nie tylko twórcy aplikacji, jakiś czas temu do prośby przyłączyli się znani i lubiani: Kanye West i Kim Kardashian. Instagram chce w ten sposób zmniejszyć presję otoczenia by zasugerować użytkownikom, że lajki na Instagramie nie są najważniejsze.

Tak wyglądają usunięte lajki z nowej wersji aplikacji.

Co dają like na Instagramie

Jak na razie prowadzone są testy, zapewne Instagram sprawdza zachowania użytkowników jak i reakcje influencerów na ten dość odważny krok. Gdyby ktoś nie wiedział lajki w postaci serduszek w aplikacji są obecnie głównym czynnikiem pozwalającym zmierzyć popularność i zaangażowanie osoby na podstawie, którego mogą oni współpracować z firmami czy promować produkty. Być może aplikacja chce ukrócić ten proceder i czerpać więcej zysków z reklam w aplikacji? Wszystko na to wskazuje ponieważ jak wiemy szczęśliwy użytkownik częściej będzie wracał do aplikacji i sprawdzał co tam się dzieje

Wielu influencerów może stracić pracę.

Kto boi się usunięcia lajków

Po tym jak na oficjalnym blogu aplikacji ukazała się informacja prasowa na temat usuwania lajków Internet zadrżał. Przestraszyli się sprzedawcy lajków, influencerzy, serwisy oferujące wymianę like4like a nawet zwykłe osoby na grupach jak Instagram Polska. Naszym zdaniem najgorzej będą miały nowe konta, ponieważ znani i rozpoznawani i tak będą kojarzeni z aplikacji a nowe osoby nie będą miały szansy przebicia. To może być dotkliwy cios dla każdego z nas.

Podsumowanie

Z drugiej zaś strony dlaczego miałby do niej cały czas wracać? Czy chodzi o nowe zdjęcia i filmy? Naszym zdaniem na Instagramie ludzi trzymają polubienia. To właśnie dlatego cały czas sprawdzamy aplikację a dokładniej listę powiadomień. Chcemy wiedzieć ile nowych osób nas zaobserwowało i ile polubień zdobyła nasza fotka a ile znajomego. Użytkownicy kochają statystyki i chcą mieć ich jak najwięcej. Jak myślicie czy jest to dobre posunięcie twórców aplikacji? Co stanie się z blogerami opierającymi swoje zarobki głównie na aplikacji, czy firmy odwrócą się od nich? Być może influencerzy znajdą nowe sposoby by dzielić się statystykami konta a reklamodawcy mimo wszystko będą wybierali promocję i popularnych użytkowników. Wszystkiego dowiemy się z czasem.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: